Magazin

Kövesd velünk a technológiai újdonságokat!

A Thermaltake bejelentette az AW360/420 AIO-folyadékhűtést és a WAir processzorhűtőt munkaállomásokhoz

A Thermaltake bejelentette az AW360/420 AIO folyadékhűtések és a WAir processzorhűtők elérhetőségét. Két nagy teljesítményű hűtési megoldás kifejezetten modern munkaállomásokhoz tervezve. A nagy igénybevételű munkaterhelésekkel, mint például 3D-rendereléssel, AI-számításokkal, CAD-tervezéssel és big data elemzésekkel foglalkozó szakembereknek tervezett hűtések kivételes teljesítményt, stabilitást és alacsony zajszintet biztosítsanak folyamatos, nagy terhelés mellett.

Mindkét hűtés támogatja az Intel LGA4677 és az AMD sTR5/SP6 foglalatokat, így széleskörű kompatibilitást biztosítanak a legújabb, sokmagos munkaállomás-processzorokkal. Az iparágvezető TDP-értékekkel kombinálva, 625 W az AW420 esetén és 500 W a WAir esetében, mindkét termékcsalád megbízható hűtést biztosít a hosszabb idejű professzionális munkaterhelésekhez.

AW360/420 AIO-folyadékhűtés

Az AW360 és AW420 a Thermaltake zászlóshajó munkaállomás-folyadékhűtő termékcsaládját képviseli, melyet kifejezetten a robusztus hűtést igénylő alkotók, mérnökök és vállalati felhasználók igényeihez terveztek. Az AW360 három TOUGHFAN 12 Pro ventilátorral, míg az AW420 három TOUGHFAN 14 Pro ventilátorral érkezik, mindkettő folyadékkristályos polimer (LCP) ventilátorlapátokat használ a teljes sebesség melletti rezgés minimalizálásáért és az alacsony zajszint fenntartásáért.

Teljesítményük kulcsa egy nagy méretű, nikkelezett rézblokk, ami maximalizálja a munkaállomás kategóriájú CPU-kkal történő érintkezést. Ez a megnövelt alap nemcsak a hőelvezetést javítja, hanem biztosítja a hosszú távú munkaterhelésekhez szükséges stabilitást is, ahol a következetes hűtés kritikus fontosságú a túlmelegedés megakadályozásához.

Az AW360 akár 590 W-os, míg az AW420 lenyűgöző, 625 W-os TDP-t is támogat, így mindkét modell képes hosszabb ideig fenntartani a nagy munkaterheléseket anélkül, hogy az a teljesítmény rovására menne. Azoknak, akik integrált megoldást keresnek, az AW sorozat zökkenőmentesen használható a Thermaltake AX sorozatú munkaállomás-számítógépházával, tökéletesen hűtési ökoszisztémát létrehozva a csúcskategóriás rendszereknek.

WAir processzorhűtő

A WAir processzorhűtő a Thermaltake csúcskategóriás léghűtője, melyet kifejezetten munkaállomásokhoz terveztek kivételes hőteljesítményt kínálva a folyadékhűtések komplexitása nélkül. Az egytornyos kialakítással és a két, újratervezett TOUGHFAN 14 Pro ventilátorral a WAir optimális egyensúlyt biztosít a hűtési hatékonyság, az akusztikai vezérlés és a házkompatibilitás között.

Kialakításának középpontjában egy nagy méretű, nikkelezett rézalap áll, amely biztosítja a munkaállomásokba tervezett CPU-k teljes lefedését. Ez a rézalap hat nagy teljesítményű, 6 mm átmérőjű hővezető csőhöz csatlakozik, melyeket összehegesztettek, hogy csökkentsék a hőellenállást, és lehetővé tegyék a gyors hőelvezetést a CPU és a hűtőborda között. Az eredmény egy hűtés, amely akár 500 W-os TDP-t is képes precízen és stabilan lehűteni.

A kétventilátoros konfigurációt gondosan tervezték: az elülső ventilátor beszívja a hideg levegőt és keresztül vezeti a sűrűn elhelyezett lamellákon, míg a hátsó ventilátor kifújja a forró levegőt a jobb légáramlás érdekében. Az LCP-ből készített ventilátorok még magas fordulatszám mellett is ellenállnak a deformációnak, így egyenletes hűtési teljesítményt biztosítanak az órákon át vagy napokig tartó professzionális munkaterhelésekhez.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Lépj velünk kapcsolatba!

Írj nekünk és kollégáink a lehető leghamarabb válaszolnak!